Latające Spa

Poprzez nasze działania chcemy zatroszczyć się o tych, którzy bez przerwy troszczą się o innych. O bliskich osób z niepełnosprawnością. Chcemy dać im odrobinę wytchnienia i pokazać, że ich widzimy.

Dlaczego Spa? 

Bo tworzymy strefy szeroko pojętego relaksu dla opiekunów osób z niepełnosprawnością. Jeśli opiekunowie nie mogą ani na chwilę opuścić domu, wtedy nasze Spa przybiera formę „latającą”  i przenosi się pod drzwi, a czasami nawet do salonu.

Wspieramy mamy, którym odmawia się prawa do bycia kobietami, którym wypomina się pomalowane paznokcie, które nie mają przestrzeni na takie “fanaberie” jak fryzjer czy kino.

Staramy się docierać nie tylko do mam, ale również innych opiekunek i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Czasami jest to rodzeństwo, a czasami dzieci przewlekle chorych lub niesprawnych rodziców.

Z zabiegami pielęgnacyjnymi i kosmetycznymi odwiedzamy również kobiety w Domu Pomocy Społecznej czy w Domu Samotnej Matki.

Nie jesteśmy w stanie dać im wiele..

Możemy ufundować masaż, relaksującą sesję oddechową, kosmetyczkę albo fryzjera. Zapewnić pielęgniarkę lub wykwalifikowaną opiekunkę na 4 godziny, żeby mama mogła wyjść z domu. Ugotować obiad. Umyć okna.

Możemy sprawić, że na chwilę się zrelaksują. Pomyślą o sobie. Poczują, że ktoś o nich dba.

Z racji bardzo szczególnych okoliczności zmienia się trochę charakter naszej pracy i rodzaj zadań, jakich się podejmujemy. Nie możemy docierać do domów z Latającym Spa. Jednak w dalszym ciągu staramy się być w gotowości i wszędzie tam, gdzie nas potrzeba.
Opiekunki i opiekunowie bliskich z niepełnosprawnościami znajdują się teraz w bardzo trudnym położeniu. W obliczu zamknięcia szkół, rodziny pozbawione zostały opieki nad dziećmi, które czasami wymagają jej przez całą dobę. W dodatku osoby z niepełnosprawnością bardzo często mają obniżoną odporność i są bardziej narażone na złapanie wirusa. Rodzice nie mogą lub boją się wychodzić z domu. Dlatego postanowiliśmy ruszyć ze wsparciem kryzysowym.

Jeśli:

👉 jesteś opiekunką/em dziecka lub dorosłego z niepełnosprawnością i musisz (w tym miejscu apelujemy: pamiętajcie, że zakupy i inne sprawy „zewnętrzne” ograniczamy do tych niezbędnych!) wyjść do sklepu czy apteki

👉 nie masz z kim bezpiecznie zostawić podopiecznego

👉 nie masz kogo poprosić o pomoc

Napisz do nas! Spróbujemy poszukać wolontariusza, który zgodzi się pomóc. Kontakt: spa.dla.mam@gmail.com