Wsparcie za wsparcie – 1000 obiadów dla Mam

Epidemia koronawirusa stawia przed nami nieoczywiste wyzwania. Rodziny osób z niepełnosprawnością znalazły się teraz w szczególnie trudnej sytuacji. Dzieci oraz dorosłe osoby nie mają dostępu do szkół, placówek, ośrodków rehabilitacyjnych i terapii. Przerwa w terapii wiąże się z 24-godzinną opieką, pogorszeniem funkcjonowania, stresem, koniecznością włożenia większego wysiłku w domową rehabilitację.

SPA dla mam. Wspieramy mamy ma teraz ograniczone możliwości docierania do rodzin osób z niepełnosprawnościami ze wsparciem – nie zorganizujemy domowej sesji masażu, nie zapewnimy opieki nad dzieckiem.

Jak możemy wesprzeć opiekunów osób z niepełnosprawnościami? 

Oprócz telefonicznych konsultacji z psychologiem, pomocy w kwestiach prawnych czy w zrobieniu zakupów osobom, które nie mogą wyjść z domu, chcielibyśmy chociaż trochę odciążyć rodziny osób z niepełnosprawnościami z domowych obowiązków.

Dlatego ruszamy z akcją Wsparcie za Wsparcie.

Chcemy finansować rodzinom osób z niepełnosprawnościami wegetariański obiad z dowozem do domu. Bo dla wielu rodziców to wybór: gotować, czy zrobić z dzieckiem rehabilitację. Bo jedno popołudnie bez konieczności gotowania i zmywania, to odrobina wytchnienia.

Jednocześnie zależy nam na wspieraniu lokali gastronomicznych – kupujemy obiady w ramach społecznej solidarności wobec osób wkładajacych serce i zapał w tworzenie lokalnych bistro, barów i restauracji, które zmagają się z ograniczeniami wynikającymi z epidemii.

Już ruszyliśmy, pierwsze obiady dotarły do kilkunastu rodzin z różnych miejscowości. Jednak zapotrzebowanie jest o wiele większe, a my chcielibyśmy dotrzeć z tą akcją do wielu miast. Dlatego ruszamy ze zrzutką i potrzebujemy Waszej pomocy. 

Wpłacając – dokładasz się do obiadu. Mamy odpoczywają, restauracje mogą przetrwać trudny czas, a my budujemy społeczną sieć wsparcia.
Każda złotówka się liczy!

Dziękujemy wspierającym! Dla nich kilka z wiadomości, które nadeszły do nas ‘po obiedzie’:

“Dzień dobry,

niniejszą wiadomością chciałabym wyrazić swoje podziękowanie organizatorom, dostawcom, kucharzom, dostawcom i wszystkim, którzy mają swój wkład pomoc nam-mamom dzieci niepełnosprawnych, często samotnie je wychowującym.

Dzisiejszy posiłek był dla nas pałeczkową ucztą i debiutem w tym zestawie 😃

Dziś za przyczyną gotowego (ba, nawet przyniesionego posiłku) mam tyle czasu dla siebie, że siądę i nic nie porobię hehe)

DZIĘKUJĘ”

Dziś dzięki #spadlamam i restauracji #ukiuki spadł ze mnie obowiązek szykowania obiadu. Piękna i dobra inicjatywa, z której mogliśmy skorzystać. Dziękuję z całego ❤ za dostarczone jedzonko, za uśmiech wolontariusza (choć pod maseczką, ale dobro i ciepło biło na kilka metrów). Także dziś na obiad wyśmienity ramen😊. Już pojedzone😉

Dziękujemy restauracjom!

nazwa slidera

Restauracja Uki Green Warszawa

Restauracja Doryś Bielsko-Biała

Pogoria Residence Hotel & Restaurant Dąbrowa Górnicza

Pizzeria Balbinka Starachowice

nazwa slidera

Chcemy także bardzo podziękować restauracjom za cierpliwość, serce oraz sugestie w doborze menu (które dla wszystkich było niespodzianką). Polecamy!! (wszystkie restauracje mają opcję zamawiania dań do domu!)

Doryś z Bielska-Białej
Doryś z Bielska-Białej
Karczma pod strzechą
Karczma pod strzechą z Kraczkowej / Malawy pod Rzeszowem
Pizzeria Balbinka
Pizzeria Balbinka ze Starachowic