Wsparcie za wsparcie – 1000 obiadów dla Mam

 

Epidemia koronawirusa postawiła przed nami nieoczywiste wyzwania. Rodziny osób z niepełnosprawnością znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. Dzieci oraz dorosłe osoby mają ograniczony dostęp do szkół, placówek, ośrodków rehabilitacyjnych i terapii. Przerwa w terapii wiąże się z 24-godzinną opieką, pogorszeniem funkcjonowania, stresem, koniecznością włożenia większego wysiłku w domową rehabilitację.

Jak wspieramy opiekunów osób z niepełnosprawnościami? 

Oprócz telefonicznych konsultacji z psychologiem, pomocy w kwestiach prawnych czy w zrobieniu zakupów osobom, które nie mogą wyjść z domu, chcieliśmy chociaż trochę odciążyć rodziny osób z niepełnosprawnościami z domowych obowiązków.

Dlatego zorganizowaliśmy akcję Wsparcie za Wsparcie.

Wiosną przez 3 miesiące dostarczaliśmy rodzinom osób z niepełnosprawnościami wegetariański obiad z dowozem do domu.

Dla wielu rodzicow jedno popołudnie bez konieczności gotowania i zmywania, to odrobina wytchnienia. Nie musieli też stawać przed wyborem: gotować, czy zrobić z dzieckiem rehabilitację.

Jednocześnie chcieliśmy wesprzeć lokale gastronomicznych – kupowaliśmy obiady w ramach solidarności wobec osób wkładających serce i zapał w tworzenie lokalnych barów i restauracji, które zmagały się z ograniczeniami działalności wynikającymi z epidemii.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w tej akcji i dorzucili się do naszej zrzutki!

Dzielimy się wiadomościami od rodzin, które nadeszły do nas ‘po obiedzie’:

“Chciałabym wyrazić swoje podziękowanie organizatorom, dostawcom, kucharzom, dostawcom i wszystkim, którzy mają swój wkład w pomoc nam -mamom dzieci niepełnosprawnych, często samotnie je wychowującym.

Dzisiejszy posiłek był dla nas pałeczkową ucztą i debiutem w tym zestawie 😃

Dziś za przyczyną gotowego (ba, nawet przyniesionego posiłku) mam tyle czasu dla siebie, że siądę i nic nie porobię)”

“Dziś dzięki Spa dla Mam i restauracji Uki Green spadł ze mnie obowiązek szykowania obiadu. Piękna i dobra inicjatywa, z której mogliśmy skorzystać. Dziękuję z całego ❤ za dostarczone jedzonko, za uśmiech wolontariusza (choć pod maseczką, ale dobro i ciepło biło na kilka metrów). Także dziś na obiad wyśmienity ramen😊. Już pojedzone😉”

Bardzo dziękujemy restauracjom za cierpliwość, serce oraz sugestie w doborze menu, które dla wszystkich było niespodzianką!